Opieka nad pacjentem

Celem nadrzędnym firm działających w branży sprzętu medycznego, jak również lekarzy oraz organizacji jest poprawa opieki nad pacjentem. Celem firmy Medela jest zapewnianie innowacyjnych rozwiązań w leczeniu chorób za pomocą zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego.

Uważamy, że pacjenci, jeśli chodzi o opiekę medyczną, są najważniejsi — a skupienie się na nich, czy to w szpitalu, czy w domu, niewyobrażalnie wręcz poprawia jakość opieki oraz ich ogólną jakość życia. Produkty firmy Medela są łatwe w użyciu. To, w połączeniu z gwarancją higieny i łatwą konserwacją, oznacza, że opiekunowie i personel pielęgniarski mogą poświęcić więcej czasu na opiekę nad pacjentem. Firma Medela zdaje sobie sprawę z indywidualnych wyzwań, dlatego dostarcza placówkom służby zdrowia wysokiej jakości i oszczędne rozwiązania.

Odsysanie dróg oddechowych

Odsysanie dróg oddechowych

Odsysanie dróg oddechowych jest wykonywane w celu usunięcia gromadzących się lub zalegających w nich wydzielin. W przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych, wprowadzenie rurki tracheostomijnej powoduje zwiększenie produkcji wydzieliny u pacjenta przy jednoczesnym zmniejszeniu możliwości jej usunięcia. Odsysanie dróg oddechowych wspomaga właściwy przepływ powietrza przez usunięcie nadmiaru wydzieliny z rurki tracheostomijnej. Kolejnym zastosowaniem dotyczącym odsysania dróg oddechowych jest oczyszczanie nosa i ust dzieci tuż po urodzeniu, by pomóc im oddychać.

Odsysanie dróg oddechowych stosuje się również w sytuacjach ratunkowych do usuwania z dróg oddechowych ciał obcych, wydzielin lub wymiocin.

Przenośne urządzenie do odsysania dróg oddechowych Clario / Clario Toni / Vario 18

Urządzenia Clario są bardzo prostymi w obsłudze i w pełni przenośnymi ssakami do użytku w warunkach opieki domowej oraz pacjentów wymagających odsysania dróg oddechowych. Modułowa konstrukcja urządzenia Clario, składająca się z trzech elementów sprawia, że montaż jest bardzo prosty, a trzystopniowy system kontroli higieny zapobiega przepełnieniu i przedostaniu się płynu do mechanicznych części ssaka. Urządzenie Clario zapewnia użytkownikom większą swobodę: wersja z zasilaniem akumulatorowym zapewnia pacjentom ponad 50 minut odsysania, dzięki czemu mogą oni pozostać w pełni mobilni.

Ssak Vario 18 firmy Medela jest urządzeniem do odsysania dróg oddechowych, przeznaczonym do stosowania w szpitalach, domach opieki i domach dla osób niepełnosprawnych oraz do opieki domowej. Bardziej wytrzymała konstrukcja sprawia, że omawiany ssak nadaje się idealnie do długotrwałego użytkowania, a system QuatroFlex zapewnia szybkie wytwarzanie próżni. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ssak ten może być również stosowany w przypadku mniej wymagających procedur związanych z odsysaniem chirurgicznym.

NPWT

Podciśnieniowe leczenie ran (NPWT)

Podciśnieniowe leczenie ran (Negative Pressure Wound Therapy, NPWT) jest szeroko stosowaną metodą przyspieszającą leczenie trudno gojących się ran. Terapia polega na wytworzeniu kontrolowanego podciśnienia, które otacza ranę z wykorzystaniem uszczelnionego opatrunku podłączonego do ssaka (pompy podciśnieniowej). Podciśnienie usuwa płyn z rany i zwiększa przepływ krwi, wspomagając regenerację tkanki oraz proces leczenia.

Nowe podejście NPWT dzięki Invia Motion

W przeszłości, pacjenci z ranami wymagającymi długotrwałego leczenia musieli stosować dwa, a nawet trzy różne ssaki. Dzięki urządzeniu Invia Motion, firma Medela wdrożyła innowacyjną terapię: osobisty ssak jednorazowego użytku, cechujący się różnym czasem pracy, dostosowanym do długości czasu leczenia pacjenta, zarówno do użytku szpitalnego, jak i opieki domowej. Może on zmniejszyć koszty leczenia, a niewielki rozmiar urządzenia oraz jego lekkość znacząco zwiększają mobilność pacjentów.

Drenaż klatki piersiowej

Drenaż klatki piersiowej

Przez dziesiątki lat pacjenci, którzy po operacji klatki piersiowej byli poddawani drenażowi byli przykuci do łóżka. Próżnia wykorzystywana w tradycyjnych systemach do drenażu klatki piersiowej, stosowana w celu usuwania powietrza oraz płynu z jamy klatki piersiowej była wytwarzana przez scentralizowany moduł próżniowy znajdujący się w ścianie pokoju.

Rewolucja w drenażu klatki piersiowej dzięki urządzeniom Thopaz / Thopaz+

Thopaz to innowacyjny, cyfrowy system drenażu klatki piersiowej, wyznaczający nowe standardy w terapii i prowadzeniu drenażu klatki piersiowej. Niewielkie rozmiary urządzenia Thopaz pozwalają pacjentowi szybko odzyskać mobilność po operacji, co przekłada się także na skrócenie czasu hospitalizacji pacjentów.

Dzięki niedawno wprowadzonemu urządzeniu Thopaz+, firma Medela oferuje obecnie mobilny, cyfrowy system drenażu klatki piersiowej, wspierający specjalistów z zakresu klatki piersiowej i serca, zapewniając im informacje na temat kluczowych wskaźników terapeutycznych oraz dając możliwość uzyskiwania precyzyjnych i obiektywnych danych na temat wycieków powietrza, objętości płynów, a także ciśnienia w opłucnej. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii cyfrowych, do uzyskiwania tego typu danych, lekarze mogą podejmować pewniejsze decyzje dotyczące usuwania drenów z klatki piersiowej umieszczonych tam po przeprowadzeniu zabiegu kardio-torakochirurgicznego. Zwiększa to komfort pacjentów i może przyspieszyć rekonwalescencję oraz skrócić czas pobytu w szpitalu.

Produkty