Urządzenie Thopaz™ skraca czas drenażu oraz pobytu o cały dzień

Medela Healthcare ogłosiła dziś wyniki badań, które dowodzą, iż u pacjentów w przypadku których zastosowano system drenażu cyfrowego Thopaz™ zanotowano znacznie krótszy czas trwania wycieku powietrza, umieszczenia rurki drenażowej w klatce piersiowej oraz czas pobytu w szpitalu po przeprowadzaniu zabiegu chirurgicznego, w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. Wyniki niedawno przeprowadzonego, ogólnoświatowego badania, które objęło 400 pacjentów wykazały, iż pacjenci wcześniej wstają z łóżek, system jest wygodny zarówno dla nich, jak i dla personelu, a co najważniejsze, skraca czas pobytu w szpitalu o jeden dzień.

Przedstawiając po raz pierwszy wspomniane wyniki na 50. Dorocznym Spotkaniu Stowarzyszesznia Torakochirurgów, które odbyło się w Orlando na Florydzie, profesor Frank Detterbeck, dr med. Dyrektor Wydziału Lekarskiego Torakochirurgii w Yale powiedział: „To losowe badanie wykazuje statystycznie istotne skrócenie pobytu w szpitalu o jeden cały dzień, dzięki wykorzystaniu cyfrowego systemu drenażu klatki piersiowej Thopaz”. 

Celem tego ważnego badania była ocena wpływu cyfrowych urządzeń do drenażu klatki piersiowej, dostarczających obiektywnych danych, w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami drenażowymi pod kątem czasu trwania wycieku powietrza, usunięcia drenu z klatki piersiowej oraz pobytu w szpitalu po wykonaniu lobektomii/segmentektomi. To ogólnoświatowe badanie przeprowadzono w 4 międzynarodowych ośrodkach znajdujących się w Stanach Zjednoczonych (New Haven), Europie (Wielka Brytania i Włochy) oraz w Azji (Hong Kong).

Wyniki pierwszego, wieloośrodkowego badania nad cyfrowym system drenażu klatki piersiowej Thopaz™ firmy Medela, wykazały ogólnoświatową zgodność uzyskanych danych pomiędzy różnymi ośrodkami. Główny współautor, dr Alessandro Brunelli, z Ospedali Riuniti, w Ankonie we Włoszech, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Torakochirurgów wypowiedział się na temat badania: „Analiza wykazała spójność wyników pomiędzy różnymi uczestniczącymi ośrodkami. Jest to ciekawa i zupełnie nowa informacja, która dowodzi skuteczności Thopaz™”.

Dr Inez Cregan, kierownik ds. badań dot. kardiotorakochirurgii w firmie Medela zauważa, że „wyniki te potwierdziły wcześniejsze badania wykonywane w pojedynczych ośrodkach, które wykazały, iż Thopaz™ konsekwentnie poprawia jakość opieki nad pacjentem. Tego typu badania wzmacniają zaangażowanie firmy Medela w prowadzenie badań oraz stosowanie opartego na obiektywnych danych podejścia”.

Na tym samym zjeździe prezentuje swoje wnioski związane z użytkowaniem Thopaz również dr med. John C. Wain, MD, adiunkt Chirurgii, Dyrektor programu transplantacji płuc, szpitala ogólnego w Massachusetts, który przedstawił wyniki swojego niezależnego badania, w którym wykazał, że „mogliśmy zrezygnować z 2 naświetlań promieniami Rentgena dot. jednego pacjenta, gdy stosowaliśmy Thopaz™, co tym samym znacząco zmniejszyło całkowity koszt związany z pojedynczym pacjentem”. 

Utrzymując przez ponad 50 lat pozycję lidera w dziedzinie medycznej technologii próżniowej, firma Medela dowiodła, iż potrafi z powodzeniem opracowywać innowacyjne oraz nagradzane produkty, które gwarantują szwajcarską jakość inżynierii i niezawodność. Firma Medela posiada 17 spółek zależnych w Europie, Ameryce Północnej i Azji, które dystrybuują jej produkty w ponad 90 krajach.

Thopaz™ firmy Medela optymalizuje opiekę nad pacjentem poprzez pionierską, inteligentną, mobilną, cyfrową terapię drenażu klatki piersiowej.

Kontakt

Więcej informacji na temat Thopaz™ lub innych produktów firmy Medela, zapytania e-mail: suction@medela.com, tel.: (877) 694-6842 — Stany Zjednoczone, lub odwiedź www.medela.com bądź Medela AG, 6340 Baar, +41 41 769 51 51.