Calma firmy Medela — wyjątkowe rozwiązanie do karmienia mlekiem matki

Medela to firma oferująca innowacyjne produkty do karmienia piersią opracowywane na podstawie badań naukowych. W jej ofercie znajduje się Calma — rozwiązanie zaprojektowane specjalnie z myślą o karmieniu niemowląt mlekiem matki. Sposób, w jaki niemowlęta piją z Calmy przypomina sposób picia z piersi, dzięki czemu zmiana przebiega bardzo naturalnie.

Medela przywiązuje ogromną wagę do badań naukowych. Calma to innowacyjne rozwiązanie do karmienia, które zostało opracowane na podstawie prowadzonych na Uniwersytecie Australii Zachodniej badań nad czynnościami wykonywanymi przez niemowlę podczas picia. Umożliwiły one dokładne poznanie sposobu, w jaki niemowlę pobiera mleko z piersi i wykazały ważną rolę podciśnienia w tym procesie.

Calma: odpowiednie rozwiązanie dla matek karmiących piersią

Mleko wypływa swobodnie z tradycyjnego smoczka, co zmusza niemowlę do zmiany nawyków. Nowe rozwiązanie Calma opracowane przez firmę Medela pozwala niemowlętom wykorzystywać ten sam wzorzec zachowań, co podczas karmienia piersią: wyjątkowy zawór Calmy sprawia, że niemowlę musi wytworzyć podciśnienie, aby wymusić przepływ mleka — podobnie jak podczas karmienia piersią. Dzięki temu niemowlęta mogą utrzymać swój naturalny rytm picia, przełykania, oddychania i robienia przerw — wyjmowanie Calmy z ust dziecka nie jest konieczne. Dlatego karmienie naprzemiennie piersią i Calmą nie sprawia trudności. Kolejną zaletą rozwiązania Calma jest to, że jeden jej rozmiar wystarczy na cały okres karmienia piersią: rozmiar piersi też nie zmienia się w okresie laktacji.

Rozwiązanie Calma posiada następujące zalety:

  • niemowlę może pić, przełykać, oddychać i robić przerwy w naturalnym rytmie, podobnie jak podczas karmienia piersią,
  • po karmieniu za pomocą Calmy niemowlę może w naturalny sposób powrócić do picia z piersi, dzięki czemu matka i dziecko mogą dalej budować bliską relację podczas karmienia,
  • jeden rozmiar Calmy wystarcza na cały okres karmienia piersią. W przypadku długotrwałego korzystania zalecamy wymianę Calmy po trzech miesiącach.

Calma jest sprzedawana z butelką lub bez niej w aptekach i specjalistycznych sklepach z artykułami dla niemowląt.
 

Szeroki asortyment produktów wysokiej jakości

Firma Medela oferuje szeroki wachlarz wysokiej jakości produktów wspomagających karmienie piersią, pomagających matkom pielęgnować piersi oraz odciągać pokarm i podawać go niemowlętom przez pierwszych kilka miesięcy po urodzeniu. Laktatory Medela wykorzystują technologię 2-Phase Expression zapewniającą najwyższy możliwy komfort odciągania pokarmu. Technologia ta oparta jest na odkryciu, że niemowlęta najpierw stymulują pierś do wypływu pokarmu, ssąc w szybkim tempie. Gdy mleko zacznie płynąć, niemowlęta zmniejszają tempo ssania. Nowy, podwójny elektryczny laktator Swing Maxi firmy Medela został opracowany, aby umożliwić matkom odciąganie mleka w prosty i szybki sposób. Badania wykazały, że odciąganie z obu piersi równocześnie pozwala uzyskać nawet o 18% więcej mleka. To zapewnia lepsze opróżnienie piersi i stymuluje laktację. Ponadto odciągnięty pokarm ma wyższą wartość energetyczną.

Kontakt

Martin Elbel
Medela AG
dyrektor działu komunikacji korporacyjnej
E-mail: martin.elbel@medela.ch
tel. +41 41 769 54 37 (biuro), +41 79 881 78 28 (tel. kom.)