Pandemia COVID-19 miała znaczący wpływ na praktyki kliniczne stosowane w przypadku matek i noworodków, w szczególności w kwestii wsparcia kobiet w ciąży i matek w zakresie karmienia piersią, co negatywnie wpłynęło na zachowania związane z karmieniem piersią oraz doprowadziło do niespotykanego dotąd spadku ilości kobiet karmiących piersią.
Ponad połowa pracowników służby zdrowia na oddziałach położniczych i OIOM-ach dla noworodków zgłasza istotne zmiany w praktyce klinicznej. Dodatkowo system opieki zdrowotnej znajduje się pod znaczną presją, a personel wspierający jest mocno zredukowany. W związku z tym matki nie otrzymują potrzebnego w pierwszych krytycznych dniach wsparcia, aby zapewnić długotrwałą laktację, co może prowadzić do problemów z karmieniem piersią w domu oraz do przedwczesnego odstawienia dziecka od piersi.
Jako globalny adwokat karmienia piersią oraz mleka matki zebraliśmy dowody z obszernego przeglądu literatury oraz opinii lekarzy z całego świata, a także ankiet przeprowadzonych wśród matek na temat niewidocznego ale ogromnego wpływu COVID-19 na karmienie piersią. Chcemy współpracować z personelem medycznym, aby podejmować dalsze działania mające na celu pomoc matce i dziecku, wspieranie ich w podejmowaniu świadomych decyzji oraz umożliwienie matkom osiągnięcia odpowiedniego poziomu wytwarzanego pokarmu od momentu narodzin dziecka przez cały kluczowy czas kształtowania się laktacji. W ten sposób wszyscy możemy wywierać pozytywny wpływ, aby zapobiegać długotrwałemu wpływowi COVID-19 na karmienie piersią.
Pobierz opracowanie na temat wpływu COVID-19 na karmienie piersią
Dowody na wpływ COVID-19 na karmienie piersią
- Opracowanie na temat wpływu COVID-19 na karmienie piersią
- Mleko matki, COVID-19 i karmienie piersią — obszerny i aktualny przegląd literatury naukowej
- Wyniki badań przeprowadzonych w zespołach globalnych i lokalnie z udziałem czołowych badaczy i lekarzy
- Seria seminariów internetowych z ekspertami ds. laktacji
Inicjacja produkcji mleka z naciskiem na matki z czynnikami ryzyka laktacyjnego
- Etapy wspierające matki w osiągnięciu odpowiedniej laktacji
- Wskazówki kliniczne dotyczące karmienia piersią i odciągania pokarmu podczas pandemii COVID-19
- Identyfikowanie matek z czynnikami ryzyka laktacji oraz narzędzia wspomagające
- Opracowanie na temat wsparcia opóźnionej laktogenezy (stadium wydzielania siary i mleka przejściowego) i zahamowania laktacji u matek zagrożonych
- Seminarium internetowe prof. Spatz na temat kluczowych strategii klinicznych dotyczących kwestii związanych z laktacją, poświęcone matkom, u których występują czynniki ryzyka laktacyjnego
Zasoby konieczne do przeniesienia ze szpitala do domu
- Wybór właściwej technologii, jeśli potrzebne jest wsparcie przy karmieniu piersią
- Seria filmów o wspieraniu laktacji
- Materiały dla matek o karmieniu piersią podczas pandemii COVID-19
Czytaj więcej
Pytania? Coś do dodania? A może chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszej firmie lub zaproszenia na wydarzenia?