Innowacje firmy Medela

Dla firmy Medela najważniejsza jest innowacyjność prowadząca do sukcesów biznesowych. Ponadto innowacyjność jest również rezultatem intensywnych, podstawowych badań oraz zmieniających się potrzeb klientów. W dzisiejszych czasach projekty rozwojowe w zakresie technologii medycznych muszą być zgodne z wystandaryzowanym procesem projektowania, który stawia użytkownika w centrum zainteresowania.

System drenażu klatki piersiowej Thopaz

Gromadzenie faktów poprzez badania naukowe

Medela jest firmą opartą na badaniach naukowych, finansującą badania podstawowe w dziedzinie karmienia piersią i mleka matki, a także nad innowacyjną medyczną technologią próżniową od niemal 20 lat. W odniesieniu do badań nad mlekiem matki i karmieniem piersią, firma Medela utrzymuje wieloletnie relacje z Uniwersytetem Australii Zachodniej (UWA), a także współpracuje z innymi uczelniami, szpitalami i instytucjami badawczymi na całym świecie. W kontekście rozwoju produktów w dziedzinie medycznych technologii próżniowych, firma Medela nawiązała silną współpracę z kluczowymi liderami opinii i ekspertami medycznymi pracującymi w szpitalach na całym świecie.

Angażowanie klientów w proces innowacyjności

Firma Medela angażuje użytkowników w proces innowacyjności. Poprzez pytanie ich o potrzeby i doświadczenia związane z użytkowaniem odciągaczy pokarmu firmy Medela oraz technologii próżniowej możliwe jest wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom. Rozwój produktów Medela napędzany jest potrzebami klientów.

Trzy przykłady z portfolio innowacji firmy Medela:

Symphony: laktator szpitalny

Medela Odciągacz pokarmu Symphony Zestaw do odciągania

Wyróżniający się laktator Symphony posiadający programy odciągania mleka stworzone w oparciu o badania naukowe przeprowadzone na Uniwersytecie Australii Zachodniej (UWA). Symphony naśladuje dwa schematy naturalnego ssania dziecka. Podczas karmienia piersią dziecko ssie najpierw szybko i delikatnie, co sprawia, że mleko zaczyna płynąć. Następnie rytm zmienia się na wolniejszy i głębszy. Symphony był pierwszym na rynku laktatorem wykorzystującym tę 2-fazową technologię, wyznaczając tym samym nowy standard.

Calma: urządzenie do karmienia

Firma Medela opracowała indywidualne urządzenie do karmienia piersią Calma. Wiedza, która pozwoliła opracować tę innowację pozyskana została w toku badań nad ssaniem, połykaniem oraz schematami oddychania podczas karmienia piersią przeprowadzonych na Uniwersytecie Australii Zachodniej (UWA). Calma pozwala dziecku ssać, przełykać i oddychać w naturalnym rytmie; aby mleko mogło płynąć, dziecko musi wytworzyć próżnię. Urządzenie Calma umożliwia łatwe przejście z karmienia piersią na Calma, a następnie z powrotem na karmienie piersią, ponieważ naśladuje karmienie naturalne.

W 2012 roku w Kolonii urządzenie Calma otrzymało nagrodę za innowacyjność Kind + Jugend.

Thopaz+: cyfrowy system drenażu klatki piersiowej

Medela Thopaz plus do drenażu klatki piersiowej

Thopaz+ ustanawia nowe standardy w zarządzaniu terapią oraz dotyczące systemu drenażu klatki piersiowej. To małe urządzenie, które pacjent może z łatwością nosić ze sobą zawiera w sobie wszystkie potrzebne funkcje. Stworzenie tej innowacji było możliwe dzięki bliskiej współpracy z lekarzami oraz personelem medycznym.