Jak dobrać biustonosz do karmienia?

W miarę przygotowywania się Twojego ciała do karmienia z pewnością zauważysz, że Twoje piersi się zmieniają. Prawidłowo dopasowany, podtrzymujący piersi biustonosz do karmienia ma duże znaczenie dla Twojej wygody.
Biustonosze do karmienia

Rodzaje biustonoszy do karmienia

Wciskanie się w zbyt mały biustonosz nie jest zbyt wygodne i może doprowadzić do zatkania kanałów mlecznych, zapalenia sutków lub zmniejszenia produkcji mleka. Jeśli to Twoje pierwsze dziecko, nie jesteś w stanie określić, jak bardzo zmienią się Twoje piersi po rozpoczęciu laktacji – u niektórych kobiet piersi rosną tylko o jeden rozmiar, podczas gdy u innych nawet o trzy lub więcej.

W ostatnim miesiącu ciąży powinnaś kupić jeden lub dwa wykonane z elastycznego materiału biustonosze do spania, które będziesz mogła wykorzystać, nawet jeśli Twoje piersi urosną o jeden lub dwa rozmiary. Biustonosze te są bardzo wygodne w pierwszych tygodniach po porodzie, kiedy Twoje piersi zmieniają swój rozmiar w wyniku rozpoczęcia laktacji. Biustonosze do spania dobrze przytrzymują wkładki laktacyjne i zwykle nie mają haftek ani niewygodnych zapięć.

Po kilku tygodniach Twoje piersi będą mniej nabrzmiałe, ponieważ zaczną produkować dokładnie tyle mleka, ile potrzebuje Twoje dziecko. To najlepszy czas, aby kupić podtrzymujący biustonosz do karmienia.

Jak kupować?

Korzyści z zakupu biustonosza do karmienia

Pierwszym krokiem jest dokładne zmierzenie piersi, co możesz zrobić w domu lub w sklepie pod okiem sprzedawcy. Każda kobieta jest inna, więc te obliczenia to tylko początek. Jak przy zakupie każdego innego biustonosza, dopasowanie można sprawdzić tylko poprzez przymiarkę. W ten sposób możesz wypróbować haftki, zapięcia, paski i inne elementy podtrzymujące miseczki. Przy założonym biustonoszu spróbuj odpiąć miseczkę jedną ręką – wkrótce będziesz musiała dyskretnie odpinać i zapinać miseczkę, podtrzymując dziecko drugą ręką.

Kup biustonosz, który jest dobrze dopasowany po zapięciu na pierwsze haftki, dzięki czemu w miarę rozciągania się biustonosza będziesz mogła po prostu zapiąć go ciaśniej na kolejne. Upewnij się, że biustonosz, który chcesz kupić nie ma fiszbin, które uciskają kanały mleczne, co mogłoby doprowadzić do patologicznego obrzęku piersi.

Kalkulator rozmiaru biustonosza

Jak mierzyć?

Krok 1:

Zmierz się wokół biustu w jego najobfitszej części, pamiętając o równym ułożeniu miarki.

Tutaj wpisz wyniki w cm:

Krok 2:

Zmierz obwód klatki piersiowej, tuż pod piersiami. Proszę się upewnić, że miarka układa się równo.

Tutaj wpisz wyniki w cm:

Każda kobieta jest inna, a Medela uwzględnia te różnice. Jeżeli nie możesz znaleźć swojego rozmiaru w naszej tabeli rozmiarów, radzimy wybrać rozmiar Medela najbardziej zbliżony do Twoich wymiarów.

Pamiętaj, że każda kobieta jest inna, a te obliczenia to tylko początek. Zaleca się, aby przymierzyć biustonosz przed zakupem, aby sprawdzić, czy jest dobrze dopasowany. W sklepach znajdziesz wiele rodzajów biustonoszy do karmienia, z pewnością więc znajdziesz wygodne, komfortowe i stylowe rozwiązanie dla siebie.

 

Przydatne produkty
Przydatne produkty
Więcej informacji
Więcej informacji

Symptomy ciąży i zmiany zachodzące w ciele

Czytaj więcej

Zmiany kobiecych piersi od momentu zajścia w ciążę po odstawienie dziecka od piersi

Czytaj więcej