Dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza do karmienia

Prawidłowo dopasowany, podtrzymujący piersi biustonosz do karmienia ma duże znaczenie dla Twojej wygody w czasie, gdy Twoje ciało zmienia się, przygotowując się do karmienia piersią.

Medela nursing bras for mums

Zalety różnych biustonoszy dla mam karmiących

Noszenie zbyt małego biustonosza może wiązać się z dużym dyskomfortem. Z pewnością trudno Ci przewidzieć, w jakim stopniu Twoje piersi zmienią się w okresie ciąży i karmienia, ponieważ ciało każdej kobiety jest wyjątkowe i reaguje w inny sposób: piersi niektórych mam powiększają się tylko o jeden rozmiar, podczas gdy u innych miseczka zmienia się nawet o trzy rozmiary lub więcej. Z tego powodu najlepiej jest nosić odpowiednio zaprojektowane biustonosze i koszulki, które dopasują się do zmieniającego się kształtu Twojego ciała i zapewnią Ci wygodę.

W ciągu dnia najlepiej sprawdzi się komfortowy, bezszwowy i podtrzymujący biustonosz do karmienia bez fiszbin. Bieliznę tego typu możesz nosić już w czasie ciąży, gdy Twoje standardowe biustonosze okażą się zbyt małe. Po rozpoczęciu laktacji biustonosze z całkowicie odpinanymi miseczkami umożliwią Ci łatwe i dyskretne karmienie piersią.

Dla ułatwienia karmienia nocą wybierz biustonosz do spania, który jest wygodny, przepuszcza powietrze i dobrze przytrzymuje wkładki laktacyjne.

Jaki rozmiar biustonosza do karmienia powinnam kupić?

Aby znaleźć odpowiedni biustonosz, trzeba najpierw dokładnie się zmierzyć, co możesz zrobić w domu lub w sklepie pod okiem sprzedawcy. Każda kobieta jest inna, więc te obliczenia to tylko pierwszy (choć najważniejszy) krok.

Po zdjęciu miary najlepiej jest przymierzyć biustonosz, aby sprawdzić, czy dobrze układa się na ciele. W ten sposób możesz ocenić jego różne elementy, takie jak haftki, w pełni odpinane miseczki, zapięcia, materiał wykonania, kształt, sposób podtrzymywania piersi czy możliwość dyskretnego karmienia.

Przymierzając biustonosz, sprawdź, czy zapięcia można łatwo odpiąć jedną dłonią. Jest to bardzo ważna cecha − podczas karmienia będziesz musiała wielokrotnie odpinać i zapinać je jedną ręką, w drugiej trzymając dziecko.

Kalkulator rozmiaru biustonosza

Krok 1:

Zmierz się wokół biustu w jego najobfitszej części, pamiętając o równym ułożeniu miarki.

Tutaj wpisz wyniki w cm:

Krok 2:

Zmierz obwód klatki piersiowej, tuż pod piersiami. Proszę się upewnić, że miarka układa się równo.

Tutaj wpisz wyniki w cm:

Wszystkie kobiety są wyjątkowe, a Medela rozumie ich różnorodność. Jeżeli nie możesz znaleźć swojego rozmiaru w naszej rozmiarówce, zachęcamy do wypróbowania najbardziej zbliżonego rozmiaru Medela.

Pamiętaj, że każda kobieta jest inna, a te obliczenia to tylko początek. Zalecamy przymierzenie biustonosza przed zakupem, które pozwoli Ci przekonać się, czy jest on dobrze dopasowany. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów biustonoszy dla kobiet karmiących, z pewnością więc znajdziesz wygodne, komfortowe i stylowe rozwiązanie dla siebie.

 

Powiązane artykuły
Powiązane produkty
nursing-bra, black Biustonosz do karmienia

Ten elastyczny biustonosz do karmienia doskonale sprawdza się podczas ciąży i karmienia piersią. Jest bezszwowy i nie zawiera żadnych fiszbin ani metek, dzięki czemu jest ...