Jak wybrać laktator

Każda matka karmiąca piersią prowadzi inny tryb życia i inaczej patrzy na karmienie piersią. Z tego właśnie powodu Medela posiada w swojej ofercie szeroką gamę laktatorów dostosowanych do różnych stylów życia i potrzeb.

Pojedynczy czy podwójny? Ręczny czy elektryczny?

Przed kupnem laktatora powinnaś określić, jak często będziesz karmić dziecko odciągniętym pokarmem z butelki. Jeśli dziecko nie będzie karmione piersią częściej niż dwa razy w tygodniu, polecamy laktator umożliwiający odciąganie pokarmu z obu piersi równocześnie, ponieważ pozwoli Ci to utrzymać wymagany poziom laktacji.

Jeśli planujesz podawać dziecku mleko z butelki dwa razy w tygodniu lub rzadziej, kup pojedynczy laktator ręczny lub elektryczny. Sprawdź, jaki laktator jest odpowiedni do Twoich potrzeb i Twojego stylu życia:

Scenariusz 1

Scenariusz 1: matka karmiąca piersią „na pełny etat”

Opis sytuacji

Karmieniem będziesz zajmować się tylko Ty, a dziecko będzie otrzymywać odciągnięty pokarm z butelki tylko kilka razy w tygodniu. W okresie karmienia piersią nie planujesz powrotu do pracy lub nauki, nie ma więc powodu, dla którego musiałabyś codziennie rozstawać się z dzieckiem.

Scenariusz 1

Rekomendacja

Pojedynczy laktator ręczny lub elektryczny z technologią 2-Phase Expression. Wybór należy do Ciebie: czy chcesz sama odciągać pokarm czy wolisz, aby laktator zrobił to za Ciebie?

Scenariusz 2

Scenariusz 2: rodzice współdzielący obowiązki przy karmieniu dziecka

Opis sytuacji

Oboje, Ty i Twój partner, chcecie być zaangażowani w tworzenie się więzi z dzieckiem i karmienie. Ty możesz karmić piersią, ale Twój partner będzie potrzebował odciągniętego pokarmu, aby nakarmić nim dziecko. W przypadku powrotu do pracy powinnaś odciągać pokarm w takich samych porach, w jakich karmiłabyś dziecko. To mleko będzie podawane dziecku w trakcie Twojej nieobecności.

Przydatne produkty

Rekomendacja

Laktator podwójny z technologią 2-Phase Expression, elektryczny
lub z zasilaniem bateryjnym

Przydatne produkty
Scenariusz 3

Scenariusz 3: zdrowe, donoszone dziecko i zdrowa matka, dla których karmienie piersią jest problematyczne

Opis sytuacji

Twoje dziecko urodziło się w terminie, ale masz kłopoty z rozpoczęciem karmienia piersią lub laktacją. Jesteś zdecydowana karmić piersią, ale martwisz się, że nie będziesz w stanie. Nie wymagasz leczenia specjalnego, ale korzystasz z pomocy konsultanta laktacyjnego, położnej lub innego specjalisty.

W takiej sytuacji laktator pomoże Ci wywołać i utrzymać laktację.

Kiedy Ty i Twoje dziecko pokonacie problemy związane z karmieniem piersią i laktacją, sprawdź w scenariuszach 1 i 2, czy warto zmienić laktator na inny.

Scenariusz 1

Rekomendacja

Zestaw Symphony Rental z podwójnym elektrycznym laktatorem Symphony – stworzony z myślą o wywoływaniu i utrzymywaniu odpowiedniego poziomu laktacji.

Scenariusz 4

Scenariusz 4: matka zależna od laktatora

Opis sytuacji

Nie możesz karmić piersią lub dziecko nie przebywa z Tobą, ponieważ urodziło się za wcześnie lub jest chore. Oboje nadal przebywacie w szpitalu, a Ty potrzebujesz pomocy w wywołaniu laktacji.

To kluczowy czas, a Twój pokarm może mieć ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojego dziecka.

Kiedy Ty i Twoje dziecko wrócicie do domu ze szpitala i żadne z was nie będzie mieć problemów z karmieniem piersią i laktacją, sprawdź w scenariuszach 1 i 2, czy warto zmienić laktator na inny.

Scenariusz 1

Rekomendacja

Odciągacz pokarmu Symphony z oprogramowaniem do inicjacji laktacji i jednorazowymi, sterylnymi zestawami do odciągania – laktator szpitalny.

Technologia inicjacji pomaga zapoczątkować laktację u matek, które nie mogą przebywać z dzieckiem. Sterylne, jednorazowe zestawy do odciągania chronią cenne odciągnięte mleko matki, minimalizując ryzyko zanieczyszczenia.

Przydatne produkty

Medela oferuje laktatory dostosowane do potrzeb i stylu życia każdej kobiety. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, pamiętaj, że wszystkie laktatory Medela posiadają technologię 2-Phase Expression imitującą naturalny rytm ssania dziecka.

 

Przydatne produkty
Powiązane produkty
Więcej informacji

Przydatne wskazówki dotyczące odciągania pokarmu

Czytaj więcej

Zalety korzystania z laktatora

Czytaj więcej